Dobrovolníci v Sedmikrásce

 

MC Sedmikráska je tu pro Vás již šestnáctým rokem a jeho fungování je z velké části závislé na pomoci ochotných dobrovolníků. Pravidelné jednorázové akce našeho spolku, jako jsou Karneval, Vítání jara, Pálení čarodějnic, Sedmikráska čte dětem, Mikulášská besídka pro nejmenší, Vánoční jarmark či organizace bazárků adal., pro Vás z velké části připravují právě dobrovolníci. Tito lidé věnují svůj volný čas, nadšení a nápady právě Vám, kteří tyto akce osobně navštěvujete. Odměnou jim je poděkování a dobrý pocit.

 

Chcete se k nám také přidat?

Pokud byste se také rádi zapojili do dění v našem mateřském centru, určitě neváhejte. Nepotřebujete k tomu žádná školení ani zkušenosti. Stačí pouze ochota, nadšení a dobrá nálada.

S čím mohou dobrovolníci pomoci?

Možností, jak nám můžete pomoci je celá řada a záleží jen na Vás, co si vyberete. Vyberte si v programu jednorázových akcí Sedmikrásky svou oblíbenou akci a můžete si být jistí, že vždy budete užiteční. Můžete nám pomoci s výzdobou víceúčelového sálu na karneval, s organizací burzy oblečení nebo se můžete stát konferenciérem či spoluorganizátorem kterékoliv jiné akce našeho centra. Možností je opravdu víc než dost.

Jak často musí dobrovolníci pomáhat?

Jak často chtějí.

Mají dobrovolníci nějaké výhody?

Pokud se zapojíte do organizace nějaké akce nebo programu, má Vaše rodina na tuto akci vstup zdarma. Dále nabízíme dobrovolníkům možnost využít zdarma prostory MC pro narozeninové oslavy jejich dětí.

Pravidelně se setkáváme v rámci tzvn."pondělních snídaní" (cca 1 x měsíčně), na kterých dobrovolnická skupina plánuje organizaci nejbližších jednorázových akcí. Jedná se o příjemná posezení mezi spřízněnými lidmi.

Jak se mohu přihlásit?

Na nástěnce před kanceláří kooridnátorky MC je vždy vyvěšen seznam plánovaných akcí na nejbližší období, stručný popis akcí a informace o počtu potřebných dobrovolníků. Stačí, když připíšete na seznam své jméno, mailovou adresu a telefonní číslo a my Vás kontaktujeme. Další možností je oslovit nás přímo v kanceláři nebo emailem. Určitě se nestyďte, moc rádi Vás mezi sebou přivítáme!

 

Mezi dobrovolníky, kteří u nás pravidelně pomáhají a bez kterých by mnohé akce bez nadsázky nemohly existovat patří:

Marie Staňková, Silvie Tománková, Irma Macháčová, Miroslava Kellnerová, Jana Šindelková, Jarmila Peřinová, Vladimíra Frimlová, Ludmila Wagnerová, Kateřina Orlitová, Hana Žitná, Lucie Borková, Martina Přichystalová, Eva Buchníčková, Romana Zbytková, Lenka Pokorná, Kateřina Greiffeneggová, Lenka Brabcová, Jitka Škvrnová, Zuzana Orlová, Alena Lorencová, Petra Čiklová, Eva Kielarová a řada dalších...

Moc jim všem děkujeme!